Kansainvälisen Olympiakomitean arvot:

Excellence, Friendship, Respect - Erinomaisuus, Ystävyys, Kunnioitus

**

3.3.2018 Lucky Stone TRIPPELI

Paras ampuja: Veiko Proos

Paras asettaja: Messanh K. Houndefodji

 

Shamppanjahetki:

Avajaiset erityisesti Olympiakomitean toimitusjohtaja Mikko Salosen puhe.

 

Kyllä nolottaa:

Muutamat joukkueet eivät kunnioittaneet yhtenäisen peliasun tai tunnisteen merkitystä

Muutamat suomalaiset pelaajat saivat varoituksen tuomarilta

**

A-CUP

1.EST,FIN Kaido Kopel, Veiko Proos, Arttu Poikolainen

2. TOG,LAT FIN Messanh K. Houndefodji, Edgars Silovs, Marko Aalto

3. FIN Ismo Ristolainen, Ville Sappinen, Jean Mikael Daniloff-Bredenholm

4. FIN Marko Jakonen, Juuso Siro ja Samuli Kankkunen

B-CUP

1. FIN Kari Harsia, Antero Lehti, Jarkko Pahkala

2. FIN U23 FIN Niklas Palmqvist, Elmo Yli-Vainio, Juuso Vartiainen, Antti Pasanen

3.-4.

FIN Mikko Lehto, Pauli Piiparinen, Petteri Tiljander

FIN Klaus Mäkinen, Armi Rikkonen, Roope Tammisto

**

4.3.2018 Lucky Stone DUPPELI

Paras ampuja: Antti Pasanen

Paras asettaja: Juuso Vartiainen

Paras juniori: Teo Ekström

Shampanjahetki:

Onnellinen päätös, onnellinen järestelytiimi

 

Kyllänolottaa:

Kovinkaan moni ei jäänyt katsomaan hienoa finaalia

 

A-CUP

1. FIN Juuso Vartiainen, Antti Pasanen

2. FIN Antti Lehtonen, Marko Jakonen

3. SWE,FIN Fredrik Bruce, Henri Palmqvist

4. FIN Seppo Kujanpää, Petteri Tiljander

 

B-CUP

1.SWE Åke Löwbeer, Iain Douglas

2. FIN Teo Ekström, Vesa Ekström

3.-4.

FIN Joel Anttonen, Petri Seppä

EST Marek Kolk, Alari Keedus

 

C-CUP

1. FIN Jukka Holopainen, Jean Mikael Daniloff-Bredenholm

2. FIN Niklas Palmqvist, Elmo Yli-Vainio

3. FIN Riku Toivonen, Sauli Ylirönni

D-CUP

1.FRA Bernard Foussier, Toto Foussier

2. FIN Kari Randell, Armi Rikkonen

 

**

LUCKY STONE TYÖRYHMÄ:

Heikki Arhippainen, Paula Degerstedt, Päivi Lehtonen-Palmqvist, Aura Matikainen, Jari Nieminen, Kati Nieminen, Henri Palmqvist, Eija Pöllänen, Jyri Suksi, Mikael Tötterman, Peter Zukale.

ERIKOISKIITOKSET:

Jari Nieminen, Jouni Vuoksivirta, Pirjo Suksi, Aku Korhonen, Steven Langdon (trumpet) , Mikko Salonen (Secretary Ggeneral, Finnish Olympic Committee).

 

LISÄÄ KIITOKSIA:

Allan Degerstedt, Seppo Havukainen, Tuukka Syrjänen, Kari Saksanen,

OHJELMASTA VASTANNEET

Mutka orkesteri, Sompasaari Band, Pekka Haahti/ Kalevi Niskanen (huutoa ja musiikkia), Kenkävaahto kuoro

 

** KIITOS KAIKILLE LÄSNÄOLOSTA  -  TE TEITTE TÄMÄN